USAutomoto – import aut z USA i Kanady

PRZERWA URLOPOWA 15.07 - 28.07

Szanowni Klienci, przez najbliższe dwa tygodnie nasze biuro w Gdańsku zostanie zamknięte.

✅ Pojazdy (obecnie w transporcie) na bieżąco będą odprawiane w portach oraz transportowane do kraju, kontakt: rozliczenia@usautomoto.pl

✅ Naprawy aut na naszych warsztatach BEZ ZMIAN: mechanicy, blacharze i lakiernicy pracują a bezpośredni kontakt z Państwem mają przydzieleni opiekunowie każdego auta.

✅ Wracamy naładowani energią do pracy w 𝗣𝗢𝗡𝗜𝗘𝗗𝗭𝗜𝗔Ł𝗘𝗞 𝟮𝟵 𝗟𝗜𝗣𝗖𝗔

Typy aukcji pojazdów na Copart i IAAI

Przeglądając oferty pojazdów dostępnych do licytacji na portalach aukcyjnych w USA takich jak www.copart.com czy www.iaai.com możecie natknąć się na różne rodzaje dostępnych typów aukcji / licytacji. Postaramy się przybliżyć ich znaczenie:
PURE SALE (CZYSTA SPRZEDAŻ) – podczas aukcji na żywo pojazd zostanie automatycznie przyznany najwyżej licytującej stronie. Bez negocjacji, ofert – kropka. Najwyżej licytujący zabiera pojazd.
ON APPROVAL (ZA ZGODĄ) – ten typ aukcji oznacza, że po wylicytowaniu pojazdu sprzedający musi zaakceptować sprzedaż pojazdu za wylicytowaną kwotę. Jeśli jest ona znacząco niższa od jego oczekiwań – może od razu odrzucić ofertę – auto wówczas wraca ponownie na licytację. Jeśli jednak finalna kwota na licytacji jest dostatecznie blisko oczekiwań sprzedawcy – może on złożyć kontrofertę lub zaakceptować sprzedaż.
MINIMUM BID (KWOTA MINIMALNA) – to rodzaj aukcji w której sprzedający z góry określa kwotę minimalną jaką jest zainteresowany – wówczas jeśli podczas licytacji danego pojazdu, kwota minimalna zostanie osiągnięta – aukcja automatycznie zmienia się w PURE SALE.

Co ważne wszystkie powyższe typu aukcji / licytacji dotyczą aukcji pojazdów na żywo. 99% aut dostępnych na copart oraz iaai licytowane jest w tego typu aukcjach.
Przeglądając pojazdy w domach aukcyjnych zauważysz, że wszędzie podawana jest cena CURRENT BID (Oferta bieżąca / Aktualna cena) i dotyczy ona ofert wstępnych (tzw. pre-bidów). Licytujący dany pojazd mogą wstępnie składać swoje oferty przed rozpoczęciem licytacji (możliwość składania pre-bidów zamykana jest na pół godziny/godzinę przed właściwą licytacją na żywo). Właściwa licytacja na żywo rozpoczyna się od kwoty najwyższego pre-bida.
Ważna uwaga: wszystkie składane oferty są wiążące!
TIMED AUCTION (AUKCJA CZASOWA) – zgodnie z nazwą aukcja czasowa, kończy się o podanej godzinie – do tego czasu można składać swoje oferty (BIDY). Najwyższa oferta wygrywa.
CLOSED BID / ENVELOPE AUCTION – zwane inaczej przetargiem kopertowym – dotyczy aukcji, w których licytujący składają oferty sprzedającemu, które są niewidoczne dla innych zainteresowanych. Wygrywa najwyższa oferta.
W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań prosimy o kontakt. 
 
Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Drukuj