USAutomoto – import aut z USA i Kanady

/// +48 531 980 019 /// +48 730 908 934 /// +48 780 431 183 ///

Czym jest cena pod dom ?

Jaka cena pod dom? To chyba najczęstsze pytanie jakie od Was otrzymujemy 😉👊
Zaczniemy może od tego czym jest cena pod dom, bo wiele osób myli ją z całkowitym kosztem gotowego pojazdu.
✅ Szacowana przez nas cena pojazdu pod dom zawiera: cenę zakupu pojazdu, opłaty aukcyjne, transport lądowy do portu załadunku w USA/Kanadzie, fracht morski do wybranego portu EU, koszty odprawy celnej, cło i vat*, transport lądowy z portu EU pod wskazany adres w Polsce oraz naszą prowizję importu.
❎ Cena pod dom nie zawiera: kosztów naprawy, akcyzy, tłumaczenia dokumentów ani rejestracji pojazdu na terenie RP.

(*. Wysokość stawki VAT zależy od portu docelowego i dotyczy odprawy celnej dla osoby prywatnej: Bremerhaven (Niemcy) VAT19%, Rotterdam (Holandia) VAT21%, Gdynia (Polska) VAT23%)

Import auta to kilkuetapowy proces z wieloma zmiennymi: za auto i transport płacimy w USD, podatki celne w płacimy EUR, transport i prowizje importu w PLN. Koszty szacujemy w kosztorysie przedstawianym przed licytacją.
Pamiętajcie, że kupujemy auta na licytacjach w domach aukcyjnych – finalna cena zależy od wyniku aukcji. Bazując na licytacjach podobnych modeli możemy podpowiedzieć jaką kwotę dany egzemplarz może osiągnąć a do jakiego momentu opłaca się licytować. Finalnie natomiast to klient ustala konkretny budżet w jakim ma się auto zamknąć.
W podpisaywanej umowie zapisujemy kwotę do której licytujemy dany pojazd – jeśli uda się wygrać licytację poniżej to oczywiście cieszymy się niższą kwotą zakupu. Licytujemy auto tylko do określonego z klientem limitu.
 A teraz gorzka pigułka. Często pytacie o koszt naprawy auta… Niestety nasza kryształowa kula się zbiła a wróżbita Maciej nie odbiera od nas telefonów 🤷‍♂️😉.
Szacowanie kosztów naprawy na podstawie zdjęć aukcyjnych to nic innego jak wróżenie z fusów. Oczywiście korzystając z doświadczenia jesteśmy w stanie określić jak dana kolizja / uszkodzenie może wpłynąć na naprawę auta.
Zawsze jest możliwość zlecenia odpłatnej inspekcji rzeczoznawcy na placu aukcyjnym – nie gwarantuje jednak to wygrania licytacji.
Nie dajcie się proszę nabierać importerom na wyceny naprawy z sufitu. Wycena jak najbardziej… ale rzetelna po sprowadzeniu auta do Polski.
Zapaszamy do kontaktu i współpracy.
Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Drukuj